неділя, 25 грудня 2022 р.
понеділок, 19 грудня 2022 р.
неділя, 4 грудня 2022 р.
Віват, Сковороді!
Григорій Сковорода: цікаві факти про відомого філософа та педагога
субота, 26 листопада 2022 р.
90 роковини в історії України
✍️📚 Популярна народна пісня 1930-х років
26 листопада Україна і світ вшанують пам’ять жертв Голодомору-геноциду.
Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.
Свічку пам’яті запалюємо о 16:00.
👩🎨 🎨 Казимир Малевич «Де серп і молот, там смерть і голод» + «Людина, що біжить, або Селянин поміж хрестом і мечем», 1930-ті
Малевич – ЄДИНИЙ художник, який показав трагічне становище українських селян під час злочинної насильницької колективізації та Голодомору.
«Людина, що біжить» показує безликого чоловіка між мечем і хрестом. Червона частина меча та хреста нагадує кров. Під мечем між хатами видніється самітній мішок: символ сконфіскованого зерна.
На малюнку олівцем, «Де серп і молот, там смерть і голод», зображені три фігури, риси обличчя у яких замінені на серп і молот, хрест, труну.
Майже всі картини цього періоду були навмисно неправильно датовані більш раннім часом, оскільки були картинами протесту.
вівторок, 4 жовтня 2022 р.
The lesson in the 9th form "TEEN Generation"
середа, 28 вересня 2022 р.
ШКОЛА ГРОМАДЯНСЬКОСТІ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО
«…патріотичне виховання школярів доцільно здійснювати на національних цінностях, серед яких провідними є любов до рідної землі, народу й Батьківщини, любов до найбільш рідних людей, членів сім’ї та родини, любов до рідної мови, шанобливе й бережливе ставлення до історії та культури українського народу, праця на благо свого народу й Батьківщини» Василь Сухомлинський "Серце віддаю дітям"
середа, 24 серпня 2022 р.
Чим Україна славиться на весь світ: 31 здобуток українців
Завжди ділюся потрібною інформацією, яку читаю. Дякую ОСВІТОРІЇ за 31 здобуток українців цього року.
З Днем Державного прапора! З Днем незалежності України!
23 та 24 серпня - важливі дати у житті моєї країни. Жодна людина не може не бути частиною країни, в якій народилася або живе, працює або навчається. Ті люди, котрі поважають, цінують, захищають своє рідне, варті шани. А країна, в якій є такий народ, завжди буде квітучою, багатою і невмирущою! Слава Україні!
четвер, 28 липня 2022 р.
День української державності
Історія української державності – це не 30 років незалежності. І навіть не 100 років, як могло б здатися, якщо починати відлік від Української Народної Республіки.
Українській державності – понад 1000 років.
Що сучасна Україна успадкувала із попередніх періодів своєї історії?🤔⤵️ pic.twitter.com/ytUo44wGZH
вівторок, 28 червня 2022 р.
День Конституції України
Попередниками сучасної Конституції були:
- Конституція Пилипа Орлика – 1710 рік;
- Конституція УНР – 29 квітня 1918 року;
- Мала конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року;
- Тимчасова Конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року.
Процес підготовки Конституції України зайняв шість років – з 1990 по 1996 рік. Засідання Верховної Ради України щодо прийняття Основного Закону тривало добу. 27 червня 1996 року парламент вирішив розглядати проєкт під час одного засідання без перерв. У результаті бурхливих дискусій за підсумками безперервної 24-годинної роботи депутатам вдалося узгодити всі положення документа. Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
З того часу з’явилося багато друкованих видань Основного закону України. 22 серпня 2011 року у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України. Книжка розміром 21х32 мм має 160 сторінок, на яких вручну були написані близько 9,5 тис. букв. Кожна з цих літер має розмір не більше 1 мм. На створення мініатюри було витрачено близько 2 місяців. Вона передана в Музей книги і друкарства.
У 2019 році в мережі «Інтернет» з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів, авторами якої стали брати Капранови, а художником Олександр Костенко.
пʼятниця, 3 червня 2022 р.
100 days of unbreakability!
Our Motherland, our territory, our land! 100 days of unbreakability, firmness, fortitude, perseverance, courage and bravery! Glory to Ukraine! Glory to the Heroes!
субота, 21 травня 2022 р.
МОЇ ДНІ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ
Мої Дні Європи в Україні розпочалися у листопаді 2010 року зі створення на базі школи євроклубу "Пульс". Був і статут, і Президент Євроклубу, і значок, і девіз. У виборі назви користувалися чудовим прийомом АКРО...
П - просто
У - успішним
ЛЬ - лідером
С - стати
і до Європи рукою дістати!
Після цього шість успішних Єврофестів, безліч творчих конкурсів, євроквізів, вікторин, змагань, зустрічей.
Незабутні 2010-2016: Португалія 2011, Словенія 2012, Мальта 2013,
Фінляндія 2014, Чехія 2015, Естонія 2016
Та найчудовішими були учасники і члени євроклубу, які підтримували мене, як керівника і координатора, один одного, як справжні близькі друзі й товариші. Кожному з них буду завжди дякувати за їх вільний погляд, власні думки та незалежні судження. ПИШАЮСЯ ВСІМА ВАМИ, МОЇ ДРУЗІ!
І знову кажу всім, з ДНЕМ ЄВРОПИ!
четвер, 19 травня 2022 р.
КРАСА, БАГАТСТВО, СИМВОЛІЗМ
Генетичний код нації, таємниця покоління, особливий оберіг та багато інших визначень для УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВАНКИ. Наш спадок, наша гордість, наша сила!
неділя, 15 травня 2022 р.
The International Day of Families (Міжнародний день сім'ї)
пʼятниця, 13 травня 2022 р.
Всесвітній день кульбаби (World Dandelion Day) - 13 травня
понеділок, 9 травня 2022 р.
My Summer Holidays. Part III (8th form)
liveworksheets.com
My Summer Holidays. Part II (8th form)
liveworksheets.com
My Summer Holidays. Part I (8th form)
One of the interesting theme in the school year is about summer holidays. It's real, enjoyable and exciting! Thanks for these materials liveworksheets. Try to have fun and learn more about summer vocations with us. Vocabulary.
liveworksheets.com
"Перемогли тоді - переможемо знову!"
"Ніколи знову!
Нарешті знову!
Українське сонце!
Цвіт Перемоги!
Перемогли тоді, переможемо знову!
Ми боремося за нашу Батьківщину!"